wciągnik ręczny

Jak działa wciągnik ręczny?

Ręczny wciągnik łańcuchowy jest bardzo prostym urządzeniem, biorąc pod uwagę dużą ilość ciężaru, jaką unosi takie narzędzie. Wciągniki łańcuchowe są wykonane z trwałej, wysokiej jakości stali w celu zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności przy podnoszeniu kilku ton ciężkich ładunków.

Wciągarka łańcuchowa posiada dwie pętle łańcuchowe – łańcuch ręczny i łańcuch podnoszący. Łańcuch ręczny znajduje się na kole znajdującym się w mechanizmie podnoszącym, należy go wyciągnąć w celu podniesienia ładunku. Koło wewnątrz mechanizmu podnoszącego posiada specjalne kieszenie, które umożliwiają przemieszczanie kółka łańcuchem ręcznym. Łańcuch podnoszący również podnosi mechanizm podnoszący lub obniża obciążenie. Na końcu łańcucha znajduje się hak, na którym można zamocować łańcuchy lub zawiesia, podnośnik lub ładunek. Na szczycie obudowy wciągników łańcuchowych znajduje się haczyk. Ten hak służy do przymocowania wciągarki do zamocowania sufitu, wózka lub innej konstrukcji, która może wytrzymać ciężar podnoszonego podnośnika. Większość podnośników łańcuchowych ma haki obrotowe, co oznacza, że ​​można je obrócić o 360 stopni w celu ułatwienia montażu.

Mechanizm podnoszący składa się z zęba, osi, napędu wału, kół zębatych i koła zębatego. W większości łańcuchowych wciągników znajduje się również korek lub hamulec łańcuchowy, który uniemożliwia obciążenie ładunku.

Jak działa manualny wciągnik łańcuchowy

Aby podnieść ładunek, operator wyciąga łańcuch ręczny, co powoduje obrót koła i osi, która przechodzi przez mechanizm podnoszący. Wewnątrz mechanizmu podnoszącego znajduje się kilka biegów, które zwiększają pracę mechaniczną przy ciągnięciu łańcucha kilkanaście razy, stosując przełożenie, umożliwiając łatwe podnoszenie ciężarów o dużej pojemności.

Więc gdy łańcuch ręczny jest ciągnięty, zębatka, która jest obracana przez łańcuch, obraca wał napędowy i koła zębate, które obracają koło zębate łańcucha, obraca również łańcuch ładunkowy, który jest zapętlony na zębatym łańcuchu ładunkowym i podnosi obciążenie. Większe koła zębate poruszają się wolniej niż małe koła zębate, ale tworzą większą siłę, dlatego podnośniki łańcuchowe ładują się bardzo powoli w porównaniu z wciągarką hydrauliczną. Na końcu łańcucha podnoszącego jest chwytak zaczepowy, który umożliwia łatwe podłączenie i odłączenie ładunku. Ponadto większość mechanizmów dźwigowych podnośników łańcuchowych posiada system zapadkowy lub hamulcowy, który zapobiega poślizgowi się ładunku, ale pozwala obniżyć obciążenie, ciągnąc za drugą stronę łańcucha.

Aby dowiedzieć się więcej o wciągnikach łańcuchowych, wejdź na naszą stronę:

https://exar.eu/wciagniki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *